İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi, 2023 sezonu haşere ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 53 kez okundu.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü, tam donanımlı araçlarla Batman’ın tüm sokaklarında ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sinekle mücadele kapsamında kent merkezinde bulunan tüm mahallelerde toplam 10 ilaçlama ekibi, programa alınan mahallelerin yanı sıra Atatürk Parkı, 8 Mart Kadın Parkı, Şerzan Kurt Parkı, Kine Em Parkı, Aram Tigran Parkı, Salih Özdemir Parkı, Sağlıklı Yaşam Parkı, Karabağ Parkı ve Su Parkı gibi yeşil alanlarda gün içerisinde taral yüklü araçlarla sivrisinek, buğday biti ve benzeri haşerelere karşı ilaçlama çalışmasını titizlikle yürütüyor.

Ekipler; baca ilaçlama çalışmasının yanı sıra, bodrum, gölet, haşere üreme alanları ve akrep şikâyetlerini de yerinde değerlendirerek ilaçlama çalışmalarını farklı alanlarda da eksiksiz sürdürüyor.

Bilinenin aksine gündüz ilaçlamasının etkisinin daha fazla olduğuna dikkat çeken Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü, kent merkezinde karasinek vakalarının hayvansal gübrelerden kaynaklandığını belirtti.

Vatandaşların her türlü istek ve şikayetlerini Batman Belediyesi Alo 153 numaralı Beyaz Masa hattına kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"