ÇEVRE HAFTASININ BU YIL TEMASI ‘TEMİZ DENİZ TEMİZ DÜNYA’

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Batman’da da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

ÇEVRE HAFTASININ BU YIL TEMASI ‘TEMİZ DENİZ TEMİZ DÜNYA’
Bu içerik 19 kez okundu.

Batman Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Türkiye Çevre Haftası kapsamında ‘Temiz Deniz Temiz Dünya’ temasıyla Atatürk Parkı’nda 2. Çevre ve Çocuk Şenliği etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Atatürk Parkı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çevre ve Çocuk Şenliği’ne Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Belediye Başkan Yardımcıları; Muzaffer Özkan, Fevzi Bakır ve Metin Gürbüz, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Halime Bulut, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Çeşitli yarışmaların ve etkinliklerin düzenlendiği renkli ve eğlenceli şenlikte resim ve kompozisyon dalında dereceye girenlere ödüllerini Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp ile birim müdürleri tarafından verildi.

Şenlikte ayrıca, çöp olarak nitelendirilen ve temizlenip boyandıktan sonra geri dönüşüme kazandırılan materyallerden elde edilen malzemeler ziyaretçiler tarafından oldukça beğenildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"