BATMAN BELEDİYESİ İNSAN SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTARAK İLAÇLAMA YAPIYOR

Batman Belediyesi, halk arasında insanları psikolojik olarak etkileyen ufak haşerelerle ilgili açıklamada bulundu.

BATMAN BELEDİYESİ İNSAN SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTARAK İLAÇLAMA YAPIYOR
Bu içerik 18 kez okundu.

Fazla ilaçlamanın halk salığına verdiği olumsuzluklara değinilen açıklamada: “Fazla ilaçlama insan sağlığına zarar vermektedir. Bunu bildiğimiz için Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün ön gördüğü ölçüde ve standartlarda ilaçlama yapıyoruz” denildi.

Işığa gelen ufak haşerelerin sivrisinek algısı oluşturarak, insanları psikolojik olarak etkilediğine dikkat çeken Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu yanlış algının yeşilliklerden gelen ufak haşerelerden kaynaklandığına dikkat çekti.

Ufak haşerelerin geçici olduğunu, bunun mevsimsel geçiş sürecinde bulunduğunu hatırlatan Batman Belediyesi, haşerelerin önümüzdeki günlerde bitmek üzere olduğunu hatırlatarak: “Bu ufak haşereler daha çok yeşillik, parklar, mısır tarlaları ve buğday tarlalarından kaynaklı bir böcek popülasyonudur” ifadelerine yer verdi.

Batman İki Günde Bir İlaçlanıyor

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sivrisinek, karasinek, kene, akrep ve örümcek gibi durumlarda ilaçlama yaptığına dikkat çeken yetkililer: “Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü, halk sağlığını koruma amaçlı çalışır. Ekosistemi bozmamak için insan sağlığına zararı olmayan haşerelerle mücadele edilmemektedir. İlaç uygulaması yapılırken özellikle insan sağlığına önem göstermekteyiz. Fazla ilaç uygulaması insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. İlaçlarımız halk sağlığı tarafından onaylı olması zorunlu olmakta ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylı olmasına da özen göstermekteyiz” şeklinde ifadelere yer verdi.

Batman’ın iki günde bir ilaçlandığını hatırlatan Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü: “Sivrisinek ile ilgili gelen şikayetlerin çoğunluğu özellikle mısır tarlalarına yakın yerlerden geldiği biliniyor, amacımız en güvenli ve sağlıklı bir şekilde aşırıya kaçmadan ilaçlama uygulayabilmektir. Vatandaşlarımızın Alo 153 Beyaz Masa hattına kayıt oluşturması halinde şikayetler yerinde değerlendirilip çözülmektedir” diye kaydetti.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"