BELEDİYE ZABITASI PASTANE İMALATHANELERİNİ DENETLEDİ

Batman Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi büyük market, bayram şekeri satış yerleri ve pastane imalathanelerini denetledi.

BELEDİYE ZABITASI PASTANE İMALATHANELERİNİ DENETLEDİ
Bu içerik 17 kez okundu.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan genel denetimlerde; 5 ekiple 20 personel görev aldı. Marketlerin, pastanelerin reyonlarını süsleyen bayram şekerlerinin son kullanım tarihinin geçip geçmediği, taze olup olmadığı, toptancılardan alınan ürünlerin saklama koşulları ve depolarını da denetleyen Zabıta Müdürlüğü, 25 iş yerine yaptığı denetimlerde 3 iş yerine son kullanma tarihi geçmesi nedeniyle cezai işlem uyguladı.

Yaptıkları genel denetimlerde gıda ve şarküteri ürünlerinde de fiyat kontrolü, tarihi geçmiş ürünlerin olup olmadığını, şeker ve lokum ile pastane imalathaneleri ve tatlıcıları da denetleyen Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda Alo 153 Beyaz Masa, 0 488 213 27 59 Belediye Santraline anında şikâyette bulunabileceklerini belirtti.

Zabıta Müdürlüğü, mezarlık içerisinde satış yapılmasına izin vermezken, vatandaşların dini duygularını sömürerek dilencilik yapanlara ise göz açtırmadı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"