BELEDİYEDEN ÇOCUKLARA 1001 GÜZEL HABER

Vali/Belediye Başkan V. Ekrem CANALP başkanlığında yerinde iletişim yerinde çözüm şiarıyla gerçekleştirilen mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarımızdan ve özellikle çocuklarımızdan gelen yoğun talebe istinaden 1001 adet çocuk oyun grubu kurulmasına karar ve

BELEDİYEDEN ÇOCUKLARA 1001 GÜZEL HABER
Bu içerik 22 kez okundu.

Batman Belediyesi 116 yeni park inşa ederek geçmiş 27 yılda yapılan toplam park sayısının iki katını son 5 yıl içerisinde hayata geçirmiş oldu.

Pınarbaşı Mahalle Buluşmalarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali/Belediye Başkan V. Ekrem Canalp, çocuk ve ailelere müjdeli haberi burada verdi ve ekledi: “Batman’da yapılan 362 çocuk oyun grubu sayısının yüzde 176 oranında artırarak 1001 sayısına ulaşacağız”

Çocukların elinin dokunacağı her alana çocuk oyun grubunun yapılması talimatı veren Vali Canalp, Batman Belediyesi olarak 2020-2023 yılları arasında 362 farklı noktaya oyun grubunun yerleştirildiğini, hedef sayının ise Batman geneli için 1001 olacağının müjdesini verdi.

Ebeveynlerin çocuklarıyla dışarı çıktıklarında, birikmiş enerjilerini rahat, güvenilir ve özgür bir ortamda dışa vurmalarını sağlamak amacıyla oyun gruplarının kurulacağını belirten Vali Canalp; oyun grubu sayısını 1001 olarak belirlediklerini, cami bahçeleri, milli eğitime bağlı okulların bahçeleri, parklar, kreşler, sağlık merkezlerinin bahçeleri ve çocukların rahatlıkla oyun oynayabilecekleri her alana inşa edilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR