KAMU MALINA ZARAR VEREN ŞAHIS 1 YIL HAPSE MAHKUM EDİLDİ

Batman kent merkezinde belediyeye ait açık hava reklam panolarına zarar veren bir şahıs hapis cezası ile cezalandırıldı.

KAMU MALINA ZARAR VEREN ŞAHIS 1 YIL HAPSE MAHKUM EDİLDİ
Bu içerik 42 kez okundu.

Açık hava reklam niteliği taşıyan ve kentsel yaşamda kurum ve özel sektörlerin tanıtımında önemli bir konuma sahip; bilboard, digiboard ve raket gibi kamu malı niteliğindeki mala zarar verenler hakkında hukuki süreç başlatılıyor.

Batman Belediyesi, L.K. ismindeki şahıs hakkında reklam panolarını kırarak zarar vermesi üzerine hukuki süreç başlattı.

Batman 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne 19.10.2023 tarihinde açılan dava sonucunda hakim, Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince L.K. isimli şahsa Kamu Malına Zarar Vermesinden ötürü 1 yıl hapis cezası verdi.

Batman Belediyesi daha önce Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (BASKİ)’ne ait rögar kapağı çalan şahıs hakkında da hukuki süreç başlatarak, şahsın hapis cezası ile cezalandırılmasını sağlamıştı.

Belediye, cezai işlemin salt rögar kapağı ve reklam panoları ile sınırlı tutulmadığını, kamu hizmetinde kullanılan aydınlatma direklerinin, ışık sistemlerinin, ağaçların, parklarda bulunan kamelya, bank ve fıskiyelerin, refüj ve otobüs gibi tüm kamu malına zarar verenlere karşı haklı hukukî mücadelesini sürdüreceğini duyurdu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"