GENÇLİKTEN ‘DENE YAP’ ATÖLYESİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Merkezleri, ‘Dene Yap’ Atölyesi hizmete girdi.

GENÇLİKTEN ‘DENE YAP’ ATÖLYESİ
Bu içerik 261 kez okundu.

‘Dene Yap’ eğitimlerine katılım sağlamak isteyenler https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/

Adresinden kayıtlarını yapabilirler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr “Öncelikle Dene Yap 4’lü protokol ile Gençlik Merkezlerimizde kurulacak atölyelerde faaliyet göstermektedir. Ortaokul grubu için (4. ve 5. Sınıflardan) 100 kişi Lise grubu için (8. ve 9. Sınıflardan) 60 kişi toplamda 160 Genç eğitim görmeye hak kazanacaktır.

Dene Yap için öğrenci seçimi iki aşamadan olacaktır.

  1. Aşama E-Sınav: Gençlik Merkezlerimizde kurulacak salonlarda 02-23 Ağustos 2021 tarihlerinde sınav yapılacaktır.
  2. Aşamada ise E-Sınavda başarılı olan gençlerden 2,5 katı kadar kişi uygulama sınavına alınacaktır. Dene Yap Eğitimleri çeşitli başlıklarda 2 yılı teori 1 yılı proje çalışmaları olmak üzere 3 yıllık bir eğitim süreci içermektedir. 

Eğitimler alanında uzman kişiler tarafından verilecektir. Her eğitim başlığı sonunda gençlere öğrendiklerini uygulama fırsatı sunduğu Proje Şenlikleri düzenlenmektedir. Başvurular bu yıl için 4. Sınıfı bitiren, 5. Sınıf bitiren, 8. Sınıf bitiren, 9. Sınıf bitiren ve hazırlık sınıf bitiren öğrenciler yapabilir. 

Veya 2020 -2021 eğitim öğretim yılında kayıtlı olduğu sınıf olarak da alınabilir. Dene Yap Atölyelerimiz Petrolkent Gençlik Merkezinde kurulacaktır.  Bütün gençlerimiz için kaçırılmayacak bir fırsattır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı