BATMAN SİNEMA AKADEMİSİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Batman Sinema Akademisi başvuruları başladı. Yönetmenlik, senaryo ile sinema tarihi ve eleştirmenliği olmak üzere üç ana dalda eğitimim verileceği akademi sonunda öğrenciler kendi filmlerini çekecek. Akademiye başvu

BATMAN SİNEMA AKADEMİSİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
Bu içerik 114 kez okundu.

Batman Belediyesi tarafından genç yetenekleri sinemaya kazandırmak amacıyla bu yıl ilki yapılacak Batman Sinema Akademisi başvuruları başladı. İki aylık pratik yoğunluklu akademi kapsamında yönetmenlik, senaryo ile sinema tarihi ve eleştirmenliği olmak üzere üç ana dalda eğitim verilecek. Alanının deneyimli isimleri tarafından verilecek eğitimlere katılan öğrenciler akademi sürecinde eğitmenler gözetiminde pratik yapma şansı da bulacak.

ÖĞRENCİLER KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKECEK

Yönetmen Bekir Bülbül, senarist ve oyuncu Recep Çavdar ile sinema eleştirmeni Suat Köçer’in eğitmen olarak katılacağı akademide dersler 20 Ocak’ta başlayacak. Teorik eğitim alacak öğrenciler akademi sürecince yazacakları senaryoları eğitmenler gözetiminde filme çekme şansı bulacaklar. Çekilen filmler, Batman Belediyesi tarafından düzenlenecek gala gecesinde sinemaseverlerle buluşacak.

USTALARLA BİR ARAYA GELECEKLER

Batman’da sinema kültürünün gelişmesi ve bu alana yeni yeteneklerin kazandırılması amacıyla, sinema eleştirmeni Suat Köçer’in danışmanlığında düzenlenecek akademiye Türk sinemasının usta isimleri de katılacak. Yurt içi ve yurt dışı film festivallerinden ödüllerle dönen ustalar bir araya gelecekleri öğrencilerle bu alandaki düşünce ve deneyimlerini paylaşacak.

BAŞVURULAR 18 OCAK’TA SONA ERİYOR

Batman Sinema Akademisi başvuruları 18 Ocak’ta sona erecek. 20 Ocak’ta başlayacak eğitimler iki ay sürecek. Adaylar, akademiyle ilgili detaylı bilgiye belediyenin web sitesi üzerinden ulaşabilecek. Akademiye başvurular yine belediyenin web sitesi üzerinden gerçekleşecek. Akademiye 18 – 35 yaş aralığındaki herkes başvurabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı