KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Batman Belediyesi, İluh Mahallesi’nde gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşümün ardından oluşan boş araziyi yeşil alan olarak değerlendiriyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI YEŞİL ALANA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
Bu içerik 28 kez okundu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, daha önce yıkılan sakatatçılar çarşısı yanında bulunan boş araziyi parka dönüştürmek için çalışmalara başladı.

Mahalle Buluşmalarında mahalle sakinleri ve mahalle muhtarlarının talebi üzerine park yapılması istenen alanlar Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in talimatıyla parka dönüştürülüyor.

Batman Belediyesi, yıl içerisinde kentin farklı noktalarında yeni park yapılması için çalışmalara başlarken; Karşıyaka Mahallesi’nde İluh Parkı 8 bin metrekare, Çay Mahallesi’nde 2 bin 105 metrekare, Körük Mahallesi’nde 9 bin 31 metrekare ve Gültepe Mahallesi’nde de 773 metrekare olmak üzere toplamda yaklaşık 20 bin metrekarelik alan park olacak. Batman Belediyesi ayrıca bu projeler dışında park yapım çalışmalarına devam edecek. 

Yapılan fizibilite çalışmalarının ardından yeni yapılacak park alanları üzerine; peyzaj, ağaçlandırma, oyun grupları ve oturma banklarıyla süslenip vatandaşların kullanımına hazır hale getirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"