Kadınlar Dilek Ve Taleplerini Paylaştı

Batman Belediyesi, ‘Kadın Buluşmaları’ toplantısı Sağlık Mahallesi Mehmet Şirin Öndaş Taziyeevi’nde gerçekleşti.

Kadınlar Dilek Ve Taleplerini Paylaştı
Bu içerik 20 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in talimatıyla, Belediye Konukevi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ‘Çözüm Kadının Elinde ve Gücünde’ temalı Kadın Buluşmaları toplantısına; Belediye Kadın Konukevi Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, mahalle muhtarı ve mahalleli kadınlar katıldı.

Konukevi Müdürü Halime Demir Yıldız, kadınların hayatın tam merkezinde olduğunu, toplumun gelişmesinde, dönüşmesinde kadının kilit rol oynadığına dikkat çekerek: “Siz değerli kadınların, annelerimizin, kardeşlerimizin sorun tespit yöntemleri ve fikirleri bizim için çok önemli. Çünkü sizler sadece şikâyet etmiyor aynı zamanda çözüm önerilerinde bulunuyorsunuz” dedi.

Yapılan tanıtım ve konuşmaların ardından sözü birebir mahalleli kadınlara veren Konukevi Müdürü Halime Demir Yıldız, kadınlardan gelen dilek, talep ve şikâyetleri tek tek not alarak çözüme kavuşturulması noktasında bilgi verdi.

Sohbet havasında yapılan ‘Kadın Buluşmaları’nda Batman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları tarafından anne/anne adaylarına ve yetişkin kadınlara İçişleri Bakanlığı’nın projesi kapsamında ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ ve UYUMA adlı ihbar uygulaması tanıtımı yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR