PAZARCI ESNAFI TARTTIKTAN SONRA BELEDİYE ZABITASI TERAZİSİ TEKRAR KONTROL EDİYOR

Batman Belediyesi, yıl boyunca gerçekleştirdiği pazar denetimlerine devam ederken, Belediye Zabıtası, pazarda alışveriş yapan vatandaşların aldığı ürünleri kendi hassas terazisinde tartıyor.

PAZARCI ESNAFI TARTTIKTAN SONRA BELEDİYE ZABITASI TERAZİSİ TEKRAR KONTROL EDİYOR
Bu içerik 20 kez okundu.

Kentin farklı noktalarında kurulan semt pazarlarında, tüketicilerin korunması amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde, terazi denetimi, etiket denetimi ve pazar esnafının standartlara uygun hareket edip etmedikleri de kontrol edildi.

Pazarcı esnafının terazilerini vatandaşların görebileceği, tezgah önlerine bırakmaları konusundaki hassasiyetin dile getirildiği denetimlerde, etiketlerdeki rakamların anlaşılır bir şekilde yazılması konusunda da esnaf uyarıldı.

Batman Belediye Zabıtası, pazarda alışveriş yapan kişilere aldıkları ürünlerin kaç kilo olduğunu sorarak, kendi hassas terazisinde de tartmaya başladı. Vatandaşın aldığı ürün ile belediye zabıtasının terazisinde ürünler kıyaslanırken, arada fark olup olmadığı da kontrol ediliyor.

Pazar alışverişi sonrası Zabıta Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren Batmanlı vatandaşlar: “Pazarda alışveriş yaparken aldığımız ürünün ağırlığına çoğu zaman dikkat etmiyoruz. Yaptığımız alışverişin ardından Batman Belediyesi standında zabıta personeli tarafından aldığımız ürünlerin kaç kilogram olduğu soruluyor. Bu çok güzel bir uygulama, belediye zabıtası da kendi hassas terazilerinde tartıyor. İlk kez gördüğümüz uygulamadan oldukça memnunuz” şeklinde konuştu.

Batman Semt Pazarı Dernek Başkanı Cemil Keleş, Batman Belediyesi’nin yapmış olduğu uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek: “Bugüne kadar olumsuz bir şikayet gelmedi, esnaf olarak uygulamadan memnunuz. Uygulamanın devam etmesini bekliyoruz ve destekliyoruz. Pazarcı esnafımız bu konuda oldukça hassastır, esnafımız duyarlıdır. Kimsenin hakkına tenezzül etmezler” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"