3’ÜNCÜ KADIN BULUŞMALARI ZİYA GÖKALP MAHALLESİ’NDE GERÇEKLEŞTİ

Batman Belediyesi, ‘Kadın Buluşmaları’ toplantısının 3’üncüsünü Ziya Gökalp mahallesinde gerçekleştirdi.

3’ÜNCÜ KADIN BULUŞMALARI ZİYA GÖKALP MAHALLESİ’NDE GERÇEKLEŞTİ
Bu içerik 14 kez okundu.

Ziya Gökalp Mahallesi’nde bulun Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi toplantı salonunda gerçekleşen buluşmaya Mahalle Muhtarı Masum Padir, Raman Mahallesi ve Ziya Gökalp mahallelerindeki kadınlar, mahalle sakini bazı erkekler ile depremde evleri zarar görüp ve Batman’a yerleşen kadınlar katıldı.

Belediye Konukevi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ‘Çözüm Kadının Elinde ve Gücünde’ temalı Kadın Buluşmaları toplantısını Konukevi Müdürlüğünden Sosyolog Süreyya Ayas yönetti. Kadınların hayatın tam merkezinde olduğu belirtilen buluşmada, kadının anne, kardeş olarak sorunların tespitinde önemli bir rol oynadığına dikkat çekildi.

Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki ‘Kadın Buluşmaları’nda; park yapılması, sosyal yardım, hane tadilatı, sağlık, ulaşım, güvenlik, psikolojik destek, spor ve madde kullanımı konuları üzerine yapılan talepler tek tek dinlenerek not alındı.

Oldukça samimi ve sohbet havasında gerçekleşen ‘Kadın Buluşmaları’nda Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube’de görevli polis memuru tarafından çocukların uyuşturucuya bulaşmaması konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"