19 MAYIS’TA VALİ CANALP’E BÜYÜK İLGİ

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in, "Yerinde İletişim Yerinde Çözüm" sloganıyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nın 11’incisi 19 Mayıs Mahallesi’nde gerçekleşti.

19 MAYIS’TA VALİ CANALP’E BÜYÜK İLGİ
Bu içerik 71 kez okundu.

19 Mayıs Mahallesi Taziyeevi’nde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmasında Vali Canalp’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, 19 Mayıs Mahallesi sakinleri ve Mahalle Muhtarı Mehmet Kolaldıran hazır bulundu.

Batman Belediyesi tarafından tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

”SHM’LER İNSANLARI HASTA ETMEMEK İÇİN KURULMUŞ OLAN MERKEZLERDİR”

Altyapı, üstyapı, kültür ve sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım, sosyal yardım konularının ele alındığı programda, Sağlıklı Hayat Merkezi’nin hastaneye dönüştürülmesi talebi ile ilgili Vali Canalp: “Hastaneler, insanlar hastalandıktan sonra hizmet veren yerlerdir. Yani, hasta oluyoruz, şifa buluyoruz. Sağlıklı Hayat Merkezleri (SHM) ise insanların hasta olmaması için kurulmuş olan merkezlerdir. İnsanların hasta olmaması ya da belli hastalıkların teşhis edilebildiği yerlerdir. Kadınlarda en sık görülen kanser türü meme kanseridir. SHM’ler, kişide kanserlerin erken teşhis edilmesine imkan sağlıyor. Bu açıdan da çok kıymetlidir. Şayet sizler buranın hastane gibi hizmet edilmesini istiyorsanız çalışmalara başlanır” ifadelerine yer verdi.

KADINLAR DOĞALGAZ İSTEDİ, OYLAMAYLA KARAR VERİLDİ.

19 Mayıs mahalle sakini kadınların “doğalgazın nimetlerinden bizler de faydalanmak istiyoruz” önerisine Vali Canalp, Siirt Batman Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Yusuf Demirtaş’ın talebi nasıl değerlendirdiğini sordu. Doğalgaz altyapı çalışmalarına 2024 yılı içerisinde başlanılabileceğini belirten SİBADAŞ Müdürünün ardından konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp: “Bilindiği üzere doğalgaz çalışmaları 2023 yılı sonunda başlarsa kış mevsimine denk gelecektir. Bu da çalışmanın tamamlanmasına kadar çamurlu sokaklar anlamına gelecektir. Sizler ‘evet yapılsın’ diyorsanız oylamaya sunarız, mahalle sakinlerimiz ne istiyorsa onu yaparız” şeklinde konuştu. Yapılan oylama sonucu çoğunluğun “evet doğalgaz yapılsın, bir süre kazı çalışmalarına razıyız” demelerinin ardından çalışma yapılmayan sokaklar doğalgaz programına alındı.

19 MAYIS SAKİNLERİ, MAHALLE BULUŞMASINA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Programın ilerleyen sürecinde; park yapılması, muhtelif noktalara mobese kamera takılması, yolların asfaltlanıp, kaldırımların kilitli parke taşı ile döşenmesi konularının yanı sıra vatandaşlardan gelen diğer dilek, talep ve şikayetler tek tek not alındı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
“MEDİNE 1.5 MİLYON BULMAZSA AYAKLARI KESİLECEK”
"Petrol Ofisi'nin BP alması tekel oluşturur"