BATMAN BELEDİYESİ, MAHALLE BULUŞMALARIYLA HALKIN SESİNE KULAK VERİYOR

‘Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlatılan Mahalle Buluşmaları’nda vatandaşlardan gelen talepler, yapılan incelemelerin ardından değerlendirmeye tabi tutuluyor ve ilgili birimlerce çözüme kavuşturuluyor.

BATMAN BELEDİYESİ, MAHALLE BULUŞMALARIYLA HALKIN SESİNE KULAK VERİYOR
Bu içerik 127 kez okundu.

Vatandaşların Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden; ekmek büfesi, ekmek dağıtımı, sıcak yemek, giyim, gıda, glütensiz gıda, kira yardımı, ev onarım talepleri büyük bir titizlikle incelenerek imkanlar nispetinde hak sahiplerine ulaştırılıyor.

22 Mahallede 67 Evin Onarımı Gerçekleşti

Kent genelinde yapılan Mahalle Buluşmaları ile vatandaşların resmi başvurularını inceleyen Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 22 mahallede 67 ailenin evini onararak daha sağlıklı bir ortamda yaşama imkanına kavuşturdu.

Günde 3 Bin 450 Öğrenciye Ücretsiz Kahvaltı

Mahalle buluşmalarında vatandaşın söylediği bir istek daha gerçekleştirildi. Batman Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, çocuklarının okula bazı günler kahvaltısız gittiğini dile getiren ve sosyoekonomik durumu yetersiz mahallelerde bulunan 26 anaokulundaki 3 bin 450 okul öncesi ve ana sınıfı öğrencisine sabah kahvaltısı desteği sağlıyor.

Ücretsiz Ekmekler 27 Ekmek Dağıtım Büfesi ile Vatandaşa Ulaşıyor

Batman Belediyesi, her gün kendi fırınında pişirerek ürettiği yaklaşık 40 bin ekmeği de vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyor.

Batman Belediyesi; Aydınlıkevler, Fatih, Hilal, Bahçelievler, Karşıyaka, İluh ve Petrol mahallelerinin yanı sıra Çay, Hürriyet ve Pınarbaşı mahallelerinde de yeni ekmek dağıtım büfelerinin kurulması çalışmalarını sürdürüyor.

Bilindiği üzere kent genelinde 25 mahallede 27 ekmek dağıtım büfesi bulunuyor. Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü, 3 yeni mahalleye daha yeni ekmek dağıtım büfesi kurdu. 7 ayrı büfenin de yapımı devam ediyor.

200 Milyon TL’lik Sosyal Yardım Desteği

Bunun yanı sıra, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, her ay Batman Valiliği ve Batman Belediyesi tarafından yaklaşık 200 milyon TL’lik sosyal yardım desteğinde bulunduklarını ifade etti.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı