ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR BELEDİYE ATÖLYESİNDE GİYSİ DİKTİ

Batman Belediyesi, Petrolkent BİL-MEK şubesinde özel gereksinimli çocukları gün boyunca ağırladı.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR BELEDİYE ATÖLYESİNDE GİYSİ DİKTİ
Bu içerik 116 kez okundu.

Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Petrolkent Mahallesi’nde bulunan Bilgi ve Mesleki Eğitim Kursları (BİLMEK)’nın yapıldığı atölyede down sendromlu çocukları ağırlayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Belde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören 6 çocuğu uzman eğitmen ve tekstil konusunda deneyimli kursiyerlerce gün boyunca ağırlayan Batman Belediyesi, misafirlerine giysi dikme konusunda Ölçü nasıl alınır? Nasıl kesilir? Nasıl dikilir? konularında uygulamalı eğitim verdi.

Tekstil atölyesinde eğitim alan çocukların psiko-motor becerilerini artırmak, çocukların diğer bireylerle iletişim kurmasını sağlamak, el becerilerinin iyileştirilmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmada çocuklar gönüllerince eğlendi.

Toplumda özel gereksinimli bireylere yönelik farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Batman Belediyesi: “Kapımız daima özel gereksinimli çocuklarımıza açıktır. Burada hem eğlendiler hem öğrendiler hem de kendilerinin oluşturduğu giysileri yaparak özgüven buldular. Bu da onları çok mutlu etti” ifadelerinde bulundu.

Belde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören çocuklar ve eğitmenleri ise Batman Belediyesi’nin göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı