BELEDİYE 500 ÇOCUĞUN SÜNNETİNİ KARŞILIYOR

Batman Belediyesi, sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştireceği ‘Sünnet Şöleni’ ile bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

BELEDİYE 500 ÇOCUĞUN SÜNNETİNİ KARŞILIYOR
Bu içerik 60 kez okundu.

Erkek çocuklarını sünnet ettirmek isteyen vatandaşlar, 2 Ocak 2024 tarihi itibariyle hafta içi saat 10.00 – 12.00 ve 14.00 – 16.00 saatleri arasında 02 Şubat 2024 tarihine kadar Batman Belediyesi Sağlık İşleri ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtlarını yaptırabilirler.

Batman Belediyesi, kayıt formlarını dolduran vatandaşlara inceleme yapıldıktan sonra sosyo-ekonomik durumları yetersiz olan 6 aylık ve 8 yaş aralığındaki erkek çocukların sünnet işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Yaklaşık 2 ay sürmesi beklenen ‘Sünnet Şöleni’nde 500 kişinin sünnet işlemi Batman Özel Zilan Hastanesi’nde ameliyathane ortamında ve alanında uzman hekimler tarafından yapılacak. Müracaatlar ile uygun olan çocukların aileleri hastaneye yönlendirilerek, alınacak kan tahlillerinin ardından uygun olan çocuğa sünnet işlemi gerçekleştirilecek.

 

Kayıtlar; Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ziya Gökalp Mahallesi 1711. Sokak No: 12/A ve Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Akyürek Mahallesi 214 Sokak No: 1/A'da yapılabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı