HAYATLARI TEKERLEKLİ SANDALYE İLE KOLAYLAŞIYOR

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’ten, Mahalle Buluşmaları sırasında istenen talepleri yerine getiren Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara hane ziyareti gerçekleştirerek tekerlekli sandalyelerini teslim ed

HAYATLARI TEKERLEKLİ SANDALYE İLE KOLAYLAŞIYOR
Bu içerik 95 kez okundu.

Belediye, kent genelinde kurduğu akülü şarj istasyonları, görme ve işitme engelli vatandaşlara yönelik proje çalışmalarının yanı sıra yürüme engelli vatandaşlara tekerlekli ve akülü sandalye desteğinde bulunuyor. Batman Belediyesi, ücretsiz olarak verdiği akülü ve aküsüz tekerlekli sandalyelerle vatandaşların da hayatını kolaylaştırıyor. 

Batman Belediyesi, 2023 yılında 18 akülü ve tekerlekli sandalye dağıtılırken, bu yılın ilk haftasında 5 akülü ve 5 tekerlekli sandalyeyi de hak sahiplerine ulaştırdı. Belediye; Fatih, Gültepe, Petrolkent, Körük, Çay, Pazaryeri, Seyitler, Çamlıca, Çamlıtepe, Hilal, Karşıyaka, 19 Mayıs, İluh, Kısmet, Şafak, Bahçelievler, Kardelen, Pınarbaşı, Huzur, Kültür, Petrol ve Gırbereşik gibi 23 değişik mahalleye; akülü, tekerlekli ve fonksiyonel tekerlekli sandalyeyi ücretsiz olarak verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı