MAHALLE BULUŞMALARININ ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI

Batman Belediyesi, ‘Mahalle Buluşmaları’nda vatandaşlardan gelen talepleri kısa sürede çözüme kavuşturuyor.

MAHALLE BULUŞMALARININ ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI
Bu içerik 79 kez okundu.

Toplumsal refahın artırılması, sosyal sorunlara çözüm üretmek ve vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla yürütülen ‘Mahalle Buluşmaları’ndan olumlu sonuçlar alınıyor.

Muhtar’dan Vali Canalp’e Teşekkür

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nda, kendi mahallesinde talep ettikleri; altyapı, üstyapı, kültür, sanat, park, sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım ve sosyal yardım konu başlıklarının büyük çoğunluğunun çözüme kavuşturulduğunu ifade eden 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Mehmet Kolaldıran, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e teşekkür etti.

Park Sayımız Artıyor

AYKOME (Alt Yapı Koordinasyon Merkezi) kapsamında 19 Mayıs Mahallesi’nde yapılan kazı çalışmalarının ardından, Batman Belediyesi’nin altyapı ve üstyapıda yaptığı çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını belirten Muhtar Kolaldıran: “Mahallemizde yapılan Mahalle Buluşmaları kapsamında mahalle sakinlerimizin talepleri vardı. Bunlardan en önemlisi gençlerin rahatlıkla gezip dolaşabileceği ‘Gençlik Sokağı’ydı. Projenin tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu öğrendim. Muhtar Evi ve Ekmek Büfesi projeleri de oldukça anlamlı. Ayrıca, altyapıdan kaynaklı yollarımızda sorunlar vardı. Bunlar da çözüme kavuşturuldu. Öte yandan taziyeevi yanında bulunan bir arazi vardı, onun da park yapılacak olması bizleri oldukça mutlu etti” diye konuştu.

Mahalle Buluşmaları Büyük Önem Arz Ediyor

Bilindiği üzere, 19 Mayıs Mahallesi’nde mahalle sakinlerinin; “park yapılması”, “muhtelif noktalara mobese kamera takılması”, “yolların asfaltlanıp, kaldırımların kilitli parke taşı ile döşenmesi” gibi talepleri yapılan program çerçevesinde giderilmişti. Bu nedenle mahalle buluşmalarının önemi bir kez daha fark edilmiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı