ÖĞRENCİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer paydaş kurumlarla yürütülen 'Ben de Varım Projesi' devam ediyor.

ÖĞRENCİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Bu içerik 72 kez okundu.

Merkez ve ilçelere bağlı köylerde yaşayan öğrencilerin kişisel gelişimlerine olumlu katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje ile çocuklara kentin yaşam koşulları, sosyal ve kültürel zenginliklerini tanıtma imkanı sağlanıyor.

Ailelerinden alınan izinle, Batman Belediyesi tarafından köylerinden otobüsle alınan öğrenciler Batman’da gezdirilerek keyifli bir gün yaşadı.

Beşiri’nin; Yontukyazı, Eskihamur, Danalı, Karatepe, Örmegöze köyleri ile İslamköy, Nejen, Bigevra, Bayramlı, Kökebir, Kezik, Döşeme mezralarında, 5-8. sınıfta okuyan 270 öğrenci Batman’da konuk edildi.

1955 Batman Belediyespor Kadın Futbol takımına destek vermek amacıyla 19 Mayıs Sentetik Semt Sahası’nda yapılan futbol maçını izleyen öğrenciler taraftar heyecanı yaşadı.

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü tarafından köylerinden alınan öğrencilere Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde animasyon film izlettirildi. Hafta sonunu eğlenceli bir şekilde geçiren öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Okul idareci ve öğretmenlerinin de eşlik ettiği ‘Ben de Varım Projesi’ kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bulunan ‘Kitap Okuma Noktası’ ziyaret edilerek öğrencilere kitap sevgisi anlatıldı.

Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e teşekkürlerini iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı