KADINLAR TANDIR EVİ İSTİYOR, BELEDİYE TALEPLERE YETİŞİYOR

Kentimizin kültürel zenginliği olarak bilinen tandır ekmeği için Batman Belediyesi’nin kadınlara destek vermek amacıyla başlattığı Tandır Evi projesi 2024 yılında da devam edecek.

KADINLAR TANDIR EVİ İSTİYOR, BELEDİYE TALEPLERE YETİŞİYOR
Bu içerik 99 kez okundu.

Yapımına yaklaşık 2 yıl önce başlanan Tandır Evi projesiyle, 2022 yılında 16, 2023 yılında birinci etap 17, ikinci etapta 17 olmak üzere 45 mahallemize toplamda 50 tandır evi yapıldı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nda talep edilen tandır evlerinin yapımı 2024 yılında da devam ediyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ‘Mahalle Buluşmaları’ kapsamında gelen taleplerin anında değerlendirildiğini kaydederek: “Sayın Valimizin talimatıyla Batman’ın 14 farklı (İrmi, Çamlıtepe, Meydan, Çay, Fatih, Sağlık, Yeşiltepe, Gültepe, Petrol, Çarşı, Yenişehir, Sağlık, Hürriyet ve Aydınlıkevler) mahallesinde tandır evi çalışmamız devam etmektedir. 14 mahallemize ek olarak 2024 yılı içerisinde toplamda 50 tandır evini tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu çalışmaların sonunda Batman genelinde yapılan toplam tandır evi sayısı 100 olacak” ifadelerinde bulundu.

Bilindiği üzere tandır evleri, toplumsal değerlerin ve kültürel geleneklerin sürdürülmesinde, kadınların ihtiyaçlarının karşılanması ve sosyalleşmesinde önemli rol oynuyor. Yöre kadınları ekmek ürettiği gibi bunları satarak kazanç sağlayıp, aile bütçelerine de destek sağlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı