YENİ YAPILAN PARKLARIN TAMAMINDA GÜVENLİK SİSTEMİ BULUNUYOR

Mahalle Buluşmaları sırasında vatandaşların “parklara kamera istiyoruz” talebini Batman Belediyesi tek tek yerine getiriyor.

YENİ YAPILAN PARKLARIN TAMAMINDA GÜVENLİK SİSTEMİ BULUNUYOR
Bu içerik 98 kez okundu.

Toplumsal refahın artırılması, sosyal sorunlara çözüm üretmek ve vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla yürütülen ‘Mahalle Buluşmaları’ndan olumlu sonuçlar alınmaya devam ediyor.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nda vatandaşların: “Çocuk, yaşlı, engelli ve kadınların; yaz-kış, gece-gündüz, günün 24 saatinde parklarda kendilerini daha güvende hissetmeleri için kamera takılmasını istiyoruz” talebine Vali Canalp kayıtsız kalmadı.

Belediye Bilgi İşlem Müdürlüğü, kent genelinde yaptığı çalışmalarda, yapımı tamamlanan parklara kamera kurulumunu tamamladı. 7 gün 24 saat online olarak izlenebilen sistem sayesinde, yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçilmiş oluyor.

Madde bağımlılığı, hırsızlık, unutulan veya kaybolan eşyaların bulunmasında büyük öneme sahip olan güvenlik kameraları sayesinde olaylar kısa sürede aydınlatılıyor.

Kurulan sistem sayesinde kent genelindeki 74 park, güvenlik kamerasının farklı açılarında sabit ve hareketli olarak kayıt altına alınıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı