BAYINDIR KÜTÜPHANESİ’NİN TEMELİ ATILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batman Valiliği ve Batman Belediyesi iş birliğiyle yapımına başlanan Bayındır Kütüphanesinin temeli törenle atıldı.

BAYINDIR KÜTÜPHANESİ’NİN TEMELİ ATILDI
Bu içerik 89 kez okundu.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaşın da katıldığı temel atma töreninde konuşan Vali Canalp, 2022 yılında Batman’da kütüphaneye yoğun bir ziyaretçi akını olduğunu söyledi.

DÜNYA’DA SEATTLE, TÜRKİYE’DE BATMAN MODELİ

Batman’ın her konuda model Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiğini ifade eden Vali Canalp: “Çok iddialı bir cümlemiz var, Batman Türkiye’ye model olacak dedik. Evet, Batman kütüphanecilikte de Türkiye’ye model olacak” dedi.

Dünyada Seattle modelinin bulunduğunu, Türkiye’de de bunun Batman Modeli olduğunu kaydeden Vali Canalp: “Seattle modelinin öngörmüş olduğu husus kentlerin merkezi konumunda olan yerlerde büyük bir kütüphane yapmak ki, bizdeki bunun karşılığı Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi’dir. Ama bununla kalmamak, kentin etrafını bir çember gibi kütüphaneler ağıyla kuşatmaktır. Buradaki amaç, kütüphaneye erişimi kolaylaştırmak ve kaliteli bir kütüphanecilik hizmetini insanımızın hizmetine sunmaktır. Bu modelin adı dünyada Seattle modelidir. Biz şu anda Türkiye’de bu modeli ilk olarak Batman’da uygulamaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

İLÇELERDE DE KÜTÜPHANE YAPIMI BAŞLADI

Kütüphane hizmetini sadece Batman kent merkezinde değil, ilçelerde de uygulamaya sunduklarını kaydeden Vali Canalp: “Merkezde yüksek kapasiteli 4 kütüphanemiz olacak. Sadece kent merkezinde değil, Sason’da 725, Beşiri’de 493 ve Kozluk’ta da 790 kapasiteli kütüphanelerimiz olacak” diye kaydetti.

Okunan duaların ardından Bayındır Kütüphanesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
BELEDİYEDEN TALEP ETTİLER, ÇÖZÜM BULDULAR
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı
Çatı yangınında 8 araç ve 30 itfaiye personeli görev aldı